Półmetek rundy wiosennej w kategorii Orlik

Dnia 25.04. 2016 roku rozpoczęliśmy rundę wiosenną w kategorii Orlik. Dzięki zajęciu 2 miejsca w swojej grupie w rundzie jesiennej awansowaliśmy do grup półfinałowych w walce o mistrzostwo województwa, gdzie dwie najlepsze ekipy z każdej grupy wystąpią w finałach wojewódzkich na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Rywalizujemy z AP Talent Białystok, BSP Jagiellonia Białystok i BSP II Jagiellonia Białystok. Pierwszy turniej odbył się w Łapach i był on dla nas bardzo udany, ponieważ odnieśliśmy komplet zwycięstw, będąc zdecydowanie najlepszym zespołem. Niestety dla naszej ekipy po tym turniej złamaną rękę ma Maksymilian Cholewa, który będzie pauzował około 4 tygodni. Maksiu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!  Pokonaliśmy 3-0 AP Talent (Demiańczuk, Cholewa, Kalinowski), 5-1 wygraliśmy z BSP II (Demiańczuk -2, Cholewa -2, Kusznerko), 5-2 pokonaliśmy BSP I ( Kusznerko-2, Cholewa, Demiańczuk, Kalinowski).

Kadra: Kobylarz, Kul, Demiańczuk, Kruszewski, Cholewa, Kusznerko, Kalinowski, Biernat Michał, Płoński Kacper, Płoński Dominik, Śliwowski, Łapiński Kacper 2006, Łapiński Krzysztof, Łupiński, Bajda, Mosur.

W dniu 07.05.2016 rozegraliśmy drugi turniej Orlików, którego gospodarzem była AP Talent. Zagraliśmy w tym turnieju średnio. Na tle naszych rywali wyglądaliśmy na zmęczonych i zdecydowanie wolniejszych, mogło być to spowodowane tym, że graliśmy na sztucznej nawierzchni, z którą na co dzień nie mamy styczności. Jednak zabrakło nam też zdecydowanie więcej ambicji, co miało duży wpływ szczególnie na wynik meczu z BSP I, z którym przegraliśmy 4-1         ( Demiańczuk), zremisowaliśmy 0-0 z AP Talent i pokonaliśmy 6-3 BSP II (Kusznerko-2, Demiańczuk, Kruszewski, Łupiński, Kalinowski).

Kadra: Kobylarz, Kul, Kruszewski, Łapiński Krzysztof, Łupiński, Bajda, Demiańczuk, Kalinowski, Płoński Dominik, Płoński Kacper, Biernat Michał, Kusznerko.

Tabela na półmetku:

Nazwa                           Mecze             Punkty    Bramki

Pogoń Łapy                       6                     13          20-10

BSP I Jagiellonia                6                    12           25-14

AP Talent                          6                     10           13- 10

BSP II Jagiellonia               6                     0             9 - 33

Do finałów wojewódzkich awansują 2 najlepsze ekipy.

Kadra: Kobylarz, Kul, Demianczuk, Kalinowski, Biernat Michał, Lapinski Kacper 2006, Łapiński Krzysztof, Lupiński Jakub, Cholewa, Płoński Kacper, Płoński Dominik, Mosur, Kusznerko, Bajda, Kruszewski Jakub, Sliwowski. (http://pogonlapy2004imlodsi.futbolowo.pl)